ERA-8PPB2403V
ERA-8PPB2403V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 240K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±15ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 240 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERA-8PPB2403V Panasonic Electronic Components
Description: RES 240K OHM 0.1% 1/4W 1206, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±0.1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±15ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Resistance: 240 kOhms.
Weitere Produktangebote ERA-8PPB2403V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERA8PPB2403V Hersteller : PANASONIC Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; SMD; 1206; 240kΩ; 250mW; ±0.1%; ERA8PPB
Type of resistor: thin film
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Resistance: 240kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±0.1%
Manufacturer series: ERA8PPB
Operating temperature: -55...155°C