Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERHA551LGC682MFH0M
ERHA551LGC682MFH0M
ERHA551LGC682MFH0M United Chemi-Con
RHA_Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 550V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.693" (170.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 550 V
Ripple Current @ Low Frequency: 21.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 29.54 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHA551LGC682MFH0M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 550V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.693" (170.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 550 V, Ripple Current @ Low Frequency: 21.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 29.54 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHA551LGC682MFH0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHA551LGC682MFH0M ERHA551LGC682MFH0M Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1108926.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 550V 6800uF 20% Tol. High Voltage