Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERHA601LGC562MFH0U
ERHA601LGC562MFH0U
ERHA601LGC562MFH0U United Chemi-Con
RHAC_e-2509145.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 600V 5600uF 20% High Voltage
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHA601LGC562MFH0U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 600V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.693" (170.00mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 600 V, Ripple Current @ Low Frequency: 19.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 26.74 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHA601LGC562MFH0U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHA601LGC562MFH0U ERHA601LGC562MFH0U Hersteller : Chemi-Con RHAC-e.PDF Description: CAP ALUM 5600UF 20% 600V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.693" (170.00mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 600 V
Ripple Current @ Low Frequency: 19.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 26.74 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ERHA601LGC562MFH0U ERHA601LGC562MFH0U Hersteller : Chemi-Con RHAC-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 600V 5600uF 20% High Voltage