Produkte > CHEMI-CON > ERHA651LGC152MDD0M
ERHA651LGC152MDD0M
ERHA651LGC152MDD0M Chemi-Con
RHA_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 650V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.102" (28.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.118" (130.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 650 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.04 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHA651LGC152MDD0M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 650V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.102" (28.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.118" (130.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 650 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.04 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHA651LGC152MDD0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHA651LGC152MDD0M ERHA651LGC152MDD0M Hersteller : United Chemi-Con RHAC_e-2509145.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 650V 1500uF 20% Tol. High Voltage