Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERHA651LGC272MEF0M
ERHA651LGC272MEF0M
ERHA651LGC272MEF0M United Chemi-Con
United-Chemi-Con-1108926.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 650V 2700uF 20% Tol. High Voltage
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHA651LGC272MEF0M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 650V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.906" (150.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 650 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 19.04 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHA651LGC272MEF0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHA651LGC272MEF0M ERHA651LGC272MEF0M Hersteller : Chemi-Con RHA_Series.pdf Description: CAP ALUM 2700UF 20% 650V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.906" (150.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 650 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 19.04 A @ 3 kHz