Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERHA651LGC472MFK0U
ERHA651LGC472MFK0U
ERHA651LGC472MFK0U United Chemi-Con
RHAC_e-2509145.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 650V 4700uF 20% Tol. High Voltage
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHA651LGC472MFK0U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 650V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 7.638" (194.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 650 V, Ripple Current @ Low Frequency: 18.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 25.76 A @ 3 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHA651LGC472MFK0U ERHA651LGC472MFK0U Hersteller : Chemi-Con RHAC-e.PDF Description: CAP ALUM 4700UF 20% 650V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 7.638" (194.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 650 V
Ripple Current @ Low Frequency: 18.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 25.76 A @ 3 kHz