Produkte > CHEMI-CON > ERHB5H1LGC102MD70U
ERHB5H1LGC102MD70U
ERHB5H1LGC102MD70U Chemi-Con
RHBC-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF 20% 575V High Voltage
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHB5H1LGC102MD70U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 575V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.102" (28.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.913" (74.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 575 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.32 A @ 3 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHB5H1LGC102MD70U ERHB5H1LGC102MD70U Hersteller : Chemi-Con RHBC-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 575V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.102" (28.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.913" (74.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 575 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.32 A @ 3 kHz
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ERHB5H1LGC102MD70U ERHB5H1LGC102MD70U Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010887021_1-2524712.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF 20% 575V High Voltage