Produkte > CHEMI-CON > ERHB5H1LGC472MFD0U
ERHB5H1LGC472MFD0U
ERHB5H1LGC472MFD0U Chemi-Con
RHBC-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 575V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.276" (134.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 575 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 15.54 A @ 3 kHz
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHB5H1LGC472MFD0U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 575V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.276" (134.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 575 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 15.54 A @ 3 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHB5H1LGC472MFD0U ERHB5H1LGC472MFD0U Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010887021_1-2524712.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4700uF 20% 575V High Voltage