Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERHB631LGC102MD85U
ERHB631LGC102MD85U
ERHB631LGC102MD85U United Chemi-Con
NIPC_S_A0010887021_1-2524712.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF 20% 630V High Voltage
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHB631LGC102MD85U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 630V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.102" (28.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.504" (89.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 630 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.74 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHB631LGC102MD85U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHB631LGC102MD85U Hersteller : Chemi-Con RHBC-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 630V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.102" (28.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.504" (89.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 630 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.74 A @ 3 kHz