Produkte > CHEMI-CON > ERHB631LGC152MDB5M
ERHB631LGC152MDB5M
ERHB631LGC152MDB5M Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 630V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.102" (28.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.528" (115.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 mF
Voltage - Rated: 630 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.12 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHB631LGC152MDB5M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 630V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.102" (28.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.528" (115.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 mF, Voltage - Rated: 630 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.12 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHB631LGC152MDB5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHB631LGC152MDB5M ERHB631LGC152MDB5M Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0002487482_1-2524763.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1500UF 630V