Produkte > CHEMI-CON > ERHB631LGC152MDB5U
ERHB631LGC152MDB5U Chemi-Con
RHBC-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 630V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.102" (28.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.685" (119.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 630 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.12 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHB631LGC152MDB5U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 630V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.102" (28.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.685" (119.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 630 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.12 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHB631LGC152MDB5U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHB631LGC152MDB5U ERHB631LGC152MDB5U Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010887021_1-2524712.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1500uF 20% 630V High Voltage