Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERHB631LGC182MF85U
ERHB631LGC182MF85U United Chemi-Con
RHBC-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 630V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.504" (89.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 630 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.98 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHB631LGC182MF85U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 630V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.504" (89.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 630 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.98 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHB631LGC182MF85U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHB631LGC182MF85U ERHB631LGC182MF85U Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010887021_1-2524712.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1800uF 20% 630V High Voltage