Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERHB631LGC222MF90M
ERHB631LGC222MF90M United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.543" (90.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 630 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.1 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHB631LGC222MF90M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.543" (90.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 630 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.1 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHB631LGC222MF90M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHB631LGC222MF90M ERHB631LGC222MF90M Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0002487482_1-2524763.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200 uF 630 VDC 20 %