Produkte > CHEMI-CON > ERHB701LGC122MDC5U
ERHB701LGC122MDC5U
ERHB701LGC122MDC5U Chemi-Con
RHBC-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 700V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.102" (28.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.079" (129.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 700 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.56 A @ 3 kHz
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHB701LGC122MDC5U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 700V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.102" (28.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.079" (129.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 700 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.56 A @ 3 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHB701LGC122MDC5U ERHB701LGC122MDC5U Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010887021_1-2524712.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1200uF 20% 700V High Voltage
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ERHB701LGC122MDC5U ERHB701LGC122MDC5U Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0010887021_1-2524712.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1200uF 20% 700V High Voltage