Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERHB701LGC182MFA5U
ERHB701LGC182MFA5U United Chemi-Con
RHBC-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 700V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.291" (109.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 700 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.68 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHB701LGC182MFA5U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 700V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.291" (109.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 700 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.68 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHB701LGC182MFA5U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHB701LGC182MFA5U ERHB701LGC182MFA5U Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1511686.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1800uF 20% 700V High Voltage