ERJ-12ZQFR43U
ERJ-12ZQFR43U Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.43 OHM 1% 1/2W 2010
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient: 0/ +200ppm/°C
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 430 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-12ZQFR43U Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.43 OHM 1% 1/2W 2010, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2010 (5025 Metric), Temperature Coefficient: 0/ +200ppm/°C, Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2010, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 430 mOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-12ZQFR43U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-12ZQFR43U ERJ-12ZQFR43U Hersteller : Panasonic Current Sense Resistors - SMD 2010 0.43ohm 1% Curr Sense AEC-Q200