ERJ-1GJF3010C
ERJ-1GJF3010C Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 301 OHM 1% 1/20W 0201
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm)
Resistance: 301 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-1GJF3010C Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 301 OHM 1% 1/20W 0201, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm), Resistance: 301 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-1GJF3010C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-1GJF3010C ERJ-1GJF3010C Hersteller : Panasonic 1263 Thick Film Resistors - SMD 0201 0.05W 1% 301Ohm AEC-Q200