ERJ-1RHD3001C
ERJ-1RHD3001C Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 3K OHM 0.5% 1/2W 0201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm)
Resistance: 3 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-1RHD3001C Panasonic Electronic Components
Description: RES 3K OHM 0.5% 1/2W 0201, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±0.5%, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm), Resistance: 3 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-1RHD3001C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-1RHD3001C ERJ-1RHD3001C Hersteller : Panasonic 1263 Thick Film Resistors - SMD 0201 3Kohms 0.5%Tol