Produkte > PANASONIC > ERJ-2RHD5232X
ERJ-2RHD5232X
ERJ-2RHD5232X Panasonic
AOA0000C304.pdf
Hersteller: Panasonic
Thick Film Resistors - SMD 0402 Resistor 0.5% 50ppm 52.3KOhm
auf Bestellung 20362 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-2RHD5232X Panasonic
Description: RES 52.3K OHM 0.5% 1/16W 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.063W, 1/16W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 52.3 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-2RHD5232X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-2RHD5232X ERJ-2RHD5232X Hersteller : Panasonic Electronic Components AOA0000C304.pdf Description: RES 52.3K OHM 0.5% 1/16W 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 52.3 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
ERJ2RHD5232X Hersteller : PANASONIC Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 52.3kΩ; 63mW; ±0.5%; ERJ2RHD
Type of resistor: thick film
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Resistance: 52.3kΩ
Power: 63mW
Tolerance: ±0.5%