ERJ-3RBD6202V Panasonic
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-3RBD6202V Panasonic
Description: PANASONIC - ERJ3RBD6202V - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 62 kohm, ± 0.5%, 100 mW, 0603 [Metrisch 1608], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 100mW, Widerstandstyp: Präzisionswiderstand, isCanonical: Y, Widerstand: 62kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 0.5%, Temperaturkoeffizient: ± 50ppm/°C, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERJ-3R Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 50V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.85mm, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Preis | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-3RBD6202V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES 62K OHM 0.5% 1/10W 0603Power (Watts): 0.1W, 1/10W Tolerance: ±0.5% Features: Automotive AEC-Q200 Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0603 (1608 Metric) Temperature Coefficient: ±50ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0603 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Resistance: 62 kOhms |
auf Bestellung 140 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJ3RBD6202V | Hersteller : PANASONIC |
auf Bestellung 300 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: RES 62K OHM 0.5% 1/10W 0603Power (Watts): 0.1W, 1/10W Tolerance: ±0.5% Features: Automotive AEC-Q200 Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 0603 (1608 Metric) Temperature Coefficient: ±50ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0603 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Resistance: 62 kOhms |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistors Description: Resistor: thick film; SMD; 0603; 62kΩ; 100mW; ±0.5%; ERJ3RBD Mounting: SMD Operating temperature: -55...155°C Resistance: 62kΩ Case - mm: 1608 Conform to the norm: AEC-Q200 Manufacturer series: ERJ3RBD Type of resistor: thick film Power: 0.1W Tolerance: ±0.5% Case - inch: 0603 |