ERJ-3RSFR16V
ERJ-3RSFR16V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.16 OHM 1% 1/10W 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 160 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-3RSFR16V Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.16 OHM 1% 1/10W 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 160 mOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-3RSFR16V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-3RSFR16V ERJ-3RSFR16V Hersteller : Panasonic 420 Current Sense Resistors - SMD 0603 0.16ohm 1% Curr Sense AEC-Q200