ERJ-6RBD2871V
ERJ-6RBD2871V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 2.87K OHM 0.5% 1/10W 0805
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 2.87 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-6RBD2871V Panasonic Electronic Components
Description: RES 2.87K OHM 0.5% 1/10W 0805, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 2.87 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-6RBD2871V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-6RBD2871V ERJ-6RBD2871V Hersteller : Panasonic 420 Thick Film Resistors - SMD 0805 2.87Kohms 0.5% AEC-Q200