Produkte > PANASONIC > ERJ-6RQFR75V
ERJ-6RQFR75V
ERJ-6RQFR75V Panasonic
AOA0000C313.pdf
Hersteller: Panasonic
Current Sense Resistors - SMD 0805 0.75ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
auf Bestellung 16385 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-6RQFR75V Panasonic
Description: RES 0.75 OHM 1% 1/8W 0805, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Packaging: Bulk, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: 0/ +250ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 750 mOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-6RQFR75V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-6RQFR75V ERJ-6RQFR75V Hersteller : Panasonic Electronic Components AOA0000C313.pdf Description: RES 0.75 OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense
Packaging: Bulk
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: 0/ +250ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 750 mOhms