ERJ-6RQJR75V
ERJ-6RQJR75V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.75 OHM 5% 1/8W 0805
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: 0/ +250ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 750 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-6RQJR75V Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.75 OHM 5% 1/8W 0805, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±5%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: 0/ +250ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 750 mOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-6RQJR75V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-6RQJR75V ERJ-6RQJR75V Hersteller : Panasonic AOA0000C313-1141758.pdf Current Sense Resistors - SMD 0805 0.75ohm 5% Curr Sense AEC-Q200