Produkte > PANASONIC > ERJ-8RQJR36V
ERJ-8RQJR36V
ERJ-8RQJR36V Panasonic
AOA0000C301.pdf
Hersteller: Panasonic
Current Sense Resistors - SMD 1206 0.36ohm 5% Curr Sense AEC-Q200
auf Bestellung 9902 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-8RQJR36V Panasonic
Description: RES 0.36 OHM 5% 1/4W 1206, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±5%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: 0/ +250ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 360 mOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-8RQJR36V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-8RQJR36V ERJ-8RQJR36V Hersteller : Panasonic Electronic Components AOA0000C301.pdf Description: RES 0.36 OHM 5% 1/4W 1206
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: 0/ +250ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 360 mOhms