ERJ-8RQJR43V
ERJ-8RQJR43V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.43 OHM 5% 1/4W 1206
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: 0/ +250ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 430 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-8RQJR43V Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.43 OHM 5% 1/4W 1206, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±5%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: 0/ +250ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 430 mOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-8RQJR43V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-8RQJR43V ERJ-8RQJR43V Hersteller : Panasonic AOA0000C313-1141758.pdf Current Sense Resistors - SMD 1206 0.43ohm 5% Curr Sense AEC-Q200