ERJ-C1BJR68U
ERJ-C1BJR68U Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.68 OHM 5% 2W 2010 WIDE
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 1020
Height - Seated (Max): 0.030" (0.75mm)
Resistance: 680 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-C1BJR68U Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.68 OHM 5% 2W 2010 WIDE, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±5%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Wide 2010 (5025 Metric), 1020, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1020, Height - Seated (Max): 0.030" (0.75mm), Resistance: 680 mOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-C1BJR68U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-C1BJR68U ERJ-C1BJR68U Hersteller : Panasonic AOA0000C340-1517601.pdf Thick Film Resistors - SMD 2010 0.68ohm WideTrm Anti-Sulfur AEC-Q200