ERJ-H2RD3160X
ERJ-H2RD3160X Panasonic Electronic Components
ast-ind-151033.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 316 OHM 0.5% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 316 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-H2RD3160X Panasonic Electronic Components
Description: RES 316 OHM 0.5% 1/10W 0402, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 316 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-H2RD3160X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-H2RD3160X ERJ-H2RD3160X Hersteller : Panasonic ast-ind-151033.pdf Thick Film Resistors - SMD 0402 316Ohm 0.5% AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
ERJH2RD3160X ERJH2RD3160X Hersteller : PANASONIC H3E.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 316Ω; 100mW; ±0.5%; ERJH2RD
Type of resistor: thick film
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Resistance: 316Ω
Power: 0.1W
Tolerance: ±0.5%
Manufacturer series: ERJH2RD
Operating temperature: -55...175°C