ERJ-H3ED1691V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 1.69K OHM 0.5% 1/8W 0603
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Resistance: 1.69 kOhms
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-H3ED1691V Panasonic Electronic Components
Description: RES 1.69K OHM 0.5% 1/8W 0603, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Resistance: 1.69 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-H3ED1691V
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
ERJ-H3ED1691V | Hersteller : Panasonic |
Thick Film Resistors - SMD 0603 1.69KOhm 0.5% AEC-Q200 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0603; 1.69kΩ; 125mW; ±0.5%; ERJH3ED Type of resistor: thick film Mounting: SMD Case - inch: 0603 Case - mm: 1608 Resistance: 1.69kΩ Power: 0.125W Tolerance: ±0.5% Manufacturer series: ERJH3ED Operating temperature: -55...175°C Conform to the norm: AEC-Q200 |