ERJ-HP6F9530V
ERJ-HP6F9530V Panasonic Electronic Components
ast-ind-151033.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 953 OHM 1% 1/2W 0805
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Part Status: Active
Resistance: 953 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-HP6F9530V Panasonic Electronic Components
Description: RES 953 OHM 1% 1/2W 0805, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Part Status: Active, Resistance: 953 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-HP6F9530V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-HP6F9530V ERJ-HP6F9530V Hersteller : Panasonic ast-ind-151033.pdf Thick Film Resistors - SMD 0805 953Ohm 1% AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
ERJHP6F9530V ERJHP6F9530V Hersteller : PANASONIC H3E.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0805; 953Ω; 500mW; ±1%; ERJHP6F
Operating temperature: -55...175°C
Power: 0.5W
Tolerance: ±1%
Case - inch: 0805
Resistance: 953Ω