ERJ-P03D1003V
ERJ-P03D1003V Panasonic Electronic Components
AOA0000C331.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 100 KOHM 0.5% 1/5W 0603
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±150ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 100 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-P03D1003V Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 100 KOHM 0.5% 1/5W 0603, Power (Watts): 0.2W, 1/5W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±150ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 100 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-P03D1003V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-P03D1003V ERJ-P03D1003V Hersteller : Panasonic AOA0000C331-1141874.pdf Thick Film Resistors - SMD 0603 100Kohms 0.2W 0.5% AEC-Q200