Produkte > PANASONIC > ERJ-P03J2R4V
ERJ-P03J2R4V
ERJ-P03J2R4V Panasonic
AOA0000C331-1141874.pdf
Hersteller: Panasonic
Thick Film Resistors - SMD 0603 2.4ohms 0.2W 5% Tol AEC-Q200
auf Bestellung 8265 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-P03J2R4V Panasonic
Description: RES SMD 2.4 OHM 5% 1/5W 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.2W, 1/5W, Tolerance: ±5%, Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: -150/ +400ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 2.4 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-P03J2R4V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-P03J2R4V ERJ-P03J2R4V Hersteller : Panasonic Electronic Components AOA0000C331.pdf Description: RES SMD 2.4 OHM 5% 1/5W 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±5%
Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: -150/ +400ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 2.4 Ohms