ERJ-P03J390V
ERJ-P03J390V Panasonic Electronic Components
AOA0000C331.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 39 OHM 5% 1/5W 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±5%
Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 39 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-P03J390V Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 39 OHM 5% 1/5W 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.2W, 1/5W, Tolerance: ±5%, Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 39 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-P03J390V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-P03J390V ERJ-P03J390V Hersteller : Panasonic AOA0000C331-1141874.pdf Thick Film Resistors - SMD 0603 39ohms 5% Thick Film Resistor