ERJ-P08D43R2V
ERJ-P08D43R2V Panasonic Electronic Components
AOA0000C331.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 43.2 OHM 0.5% 2/3W 1206
Power (Watts): 0.667W, 2/3W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 43.2 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-P08D43R2V Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 43.2 OHM 0.5% 2/3W 1206, Power (Watts): 0.667W, 2/3W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 43.2 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-P08D43R2V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-P08D43R2V ERJ-P08D43R2V Hersteller : Panasonic AOA0000C331-1141874.pdf Thick Film Resistors - SMD 1206 43.2ohms 0.66W 0.5% AEC-Q200