ERJ-PA2D1783X
ERJ-PA2D1783X Panasonic Electronic Components
AOA0000C331.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 178K OHM 0.5% 1/4W 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 178 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-PA2D1783X Panasonic Electronic Components
Description: RES 178K OHM 0.5% 1/4W 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 178 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-PA2D1783X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-PA2D1783X ERJ-PA2D1783X Hersteller : Panasonic AOA0000C331.pdf Thick Film Resistors - SMD 0402 0.5% 178Kohm