ERJ-PA3F4992V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 49.9K OHM 1% 1/3W 0603
Power (Watts): 0.333W, 1/3W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 49.9 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-PA3F4992V Panasonic Electronic Components
Description: PANASONIC - ERJPA3F4992V - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 49.9 kohm, ± 1%, 250 mW, 0603 [Metrisch 1608], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 250mW, Widerstandstyp: Hochleistung, überspannungsfest, Widerstand: 49.9kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 1%, Temperaturkoeffizient: 100ppm/C, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERJ-PA3 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 150V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.85mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-PA3F4992V | Hersteller : Panasonic |
Thick Film Resistors - SMD 0603 49.9Kohm 1% Anti-Surge AEC-Q200 |
auf Bestellung 18043 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 1993 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
ERJ-PA3F4992V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES SMD 49.9K OHM 1% 1/3W 0603Power (Watts): 0.333W, 1/3W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 0603 (1608 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Ratings: AEC-Q200 Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0603 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Resistance: 49.9 kOhms |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistors Description: Resistor: thick film; SMD; 0603; 49.9kΩ; 330mW; ±1%; ERJPA3F Type of resistor: thick film Mounting: SMD Case - inch: 0603 Case - mm: 1608 Resistance: 49.9kΩ Power: 0.33W Tolerance: ±1% Manufacturer series: ERJPA3F |