ERJ-U03D1783V
ERJ-U03D1783V Panasonic Electronic Components
AOA0000C334.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 178K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 178 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-U03D1783V Panasonic Electronic Components
Description: RES 178K OHM 0.5% 1/10W 0603, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 178 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-U03D1783V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-U03D1783V ERJ-U03D1783V Hersteller : Panasonic AOA0000C334.pdf Thick Film Resistors - SMD 0603 0.5% 178kOhm Anti-Sulfur AEC-Q200