ERJ-UP3D1241V
ERJ-UP3D1241V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 1.24K OHM 0.5% 1/4W 0603
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 1.24 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-UP3D1241V Panasonic Electronic Components
Description: RES 1.24K OHM 0.5% 1/4W 0603, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±0.5%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 1.24 kOhms.