ERJ-UP6F4872V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 48.7K OHM 1% 1/2W 0805
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 48.7 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-UP6F4872V Panasonic Electronic Components
Description: RES 48.7K OHM 1% 1/2W 0805, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 48.7 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-UP6F4872V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-UP6F4872V ERJ-UP6F4872V Hersteller : Panasonic 4484 Thick Film Resistors - SMD 0805 Anti-sulfur 0.5W, 1%, 48700Ohm, AEC-Q200