Produkte > CHEMI-CON > ERLA181LIN112KR40M
ERLA181LIN112KR40M
ERLA181LIN112KR40M Chemi-Con
RLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1100UF 10% 180V SNAP TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Capacitance: 1100 µF
Voltage - Rated: 180 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.17 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.755 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERLA181LIN112KR40M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1100UF 10% 180V SNAP TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Capacitance: 1100 µF, Voltage - Rated: 180 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.17 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.755 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ERLA181LIN112KR40M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERLA181LIN112KR40M ERLA181LIN112KR40M Hersteller : United Chemi-Con -1109201.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 180V 1100uF 10% Tol.