Produkte > CHEMI-CON > ERLA201LIN901KR35M
ERLA201LIN901KR35M
ERLA201LIN901KR35M Chemi-Con
RLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 900UF 10% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 900 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.66 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.99 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERLA201LIN901KR35M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 900UF 10% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 900 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.66 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.99 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ERLA201LIN901KR35M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERLA201LIN901KR35M ERLA201LIN901KR35M Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0012700575_1-2524811.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 900uF 10% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
ERLA201LIN901KR35M ERLA201LIN901KR35M Hersteller : United Chemi-Con -1109201.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 900uF 10% Tol.