Produkte > CHEMI-CON > ERLA211LIN801KR35M
ERLA211LIN801KR35M
ERLA211LIN801KR35M Chemi-Con
RLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 800UF 10% 210V SNAP TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 800 µF
Voltage - Rated: 210 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.48 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.72 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERLA211LIN801KR35M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 800UF 10% 210V SNAP TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 800 µF, Voltage - Rated: 210 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.48 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.72 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ERLA211LIN801KR35M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERLA211LIN801KR35M ERLA211LIN801KR35M Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0012700575_1-2524811.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 210V 800uF 10% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
ERLA211LIN801KR35M ERLA211LIN801KR35M Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1109201.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 210V 800uF 10% Tol.