Produkte > CHEMI-CON > ERLA221LIN162KA50M
ERLA221LIN162KA50M
ERLA221LIN162KA50M Chemi-Con
RLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1600UF 10% 220V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm)
Capacitance: 1600 µF
Voltage - Rated: 220 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.51 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.765 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERLA221LIN162KA50M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1600UF 10% 220V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm), Capacitance: 1600 µF, Voltage - Rated: 220 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.51 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.765 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ERLA221LIN162KA50M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERLA221LIN162KA50M ERLA221LIN162KA50M Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0012700575_1-2524811.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 220V 1600uF 10% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
ERLA221LIN162KA50M ERLA221LIN162KA50M Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700575_1-2524811.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 220V 1600uF 10% Tol.