Produkte > CHEMI-CON > ERLA251LIN142KA50M
ERLA251LIN142KA50M
ERLA251LIN142KA50M Chemi-Con
RLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1400UF 10% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Capacitance: 1400 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.375 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERLA251LIN142KA50M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1400UF 10% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Capacitance: 1400 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.25 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.375 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ERLA251LIN142KA50M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERLA251LIN142KA50M ERLA251LIN142KA50M Hersteller : Chemi-Con RLAN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 1400uF 10% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
ERLA251LIN142KA50M ERLA251LIN142KA50M Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700575_1-2524811.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 1400uF 10% Tol.