Produkte > CHEMI-CON > ERLA251LIN162KA55M
ERLA251LIN162KA55M
ERLA251LIN162KA55M Chemi-Con
RLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1600UF 20% 250V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.264" (57.50mm)
Capacitance: 1600 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.87 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.305 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERLA251LIN162KA55M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1600UF 20% 250V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.264" (57.50mm), Capacitance: 1600 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.87 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.305 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ERLA251LIN162KA55M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERLA251LIN162KA55M ERLA251LIN162KA55M Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0012700575_1-2524811.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 1600uF 10% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
ERLA251LIN162KA55M ERLA251LIN162KA55M Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700575_1-2524811.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 1600uF 10% Tol.