Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERWE401LGN562MED0M
ERWE401LGN562MED0M United Chemi-Con
RWE-Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20.3 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERWE401LGN562MED0M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20.3 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERWE401LGN562MED0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERWE401LGN562MED0M ERWE401LGN562MED0M Hersteller : United Chemi-Con RWEB_e-2509119.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 5600uF 400 Volt