Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERWE451HPN242MDB5N
ERWE451HPN242MDB5N United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2400UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.102" (28.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.528" (115.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2400 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERWE451HPN242MDB5N United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2400UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.102" (28.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.528" (115.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2400 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote ERWE451HPN242MDB5N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERWE451HPN242MDB5N ERWE451HPN242MDB5N Hersteller : Chemi-Con Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2400uF 450 Volt