Produkte > CHEMI-CON > ERWF401LGB562MED0M
ERWF401LGB562MED0M Chemi-Con
RWFC-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 23.66 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERWF401LGB562MED0M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 16.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 23.66 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERWF401LGB562MED0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERWF401LGB562MED0M Hersteller : United Chemi-Con al-rwflg-e-140701-515408.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 5600uF 400 Volt