Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERWF451LGC122MC96M
ERWF451LGC122MC96M United Chemi-Con
RWFC-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.882" (22.40mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.780" (96.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.98 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERWF451LGC122MC96M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.882" (22.40mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.780" (96.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.98 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERWF451LGC122MC96M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERWF451LGC122MC96M ERWF451LGC122MC96M Hersteller : Chemi-Con NIPCS02074_1-2524836.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1200uF 450 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ERWF451LGC122MC96M ERWF451LGC122MC96M Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02074_1-2524836.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1200uF 450 Volt