Produkte > UNITED CHEMI-CON > ERWL401LGC562MEF5M
ERWL401LGC562MEF5M United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.102" (155.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 18.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 25.62 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERWL401LGC562MEF5M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.102" (155.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 18.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 25.62 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERWL401LGC562MEF5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERWL401LGC562MEF5M Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02076_1-2524798.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 5600uF 400 Volt